Rekrutacja 2018

Zasady rekrutacji w Liceum Ogólnokształcącym nr I

im. Marii  Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej

 

 

UWAGA!!!

RUSZA REKRUTACJA

AKTUALNY SYSTEM PRZELICZANIA PUNKTÓW

Planowane klasy w roku szkolnym 2018/2019

 

Półfinał konkursu "Nic się nie kończy prostym tak lub nie"

6 kwietnia br. ośmiu półfinalistów z Polski spotkało się w Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie na Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Poetyckiej Jacka Kaczmarskiego. Projekt służy nie tylko podtrzymywaniu pamięci o wybitnym polskim artyście i jego twórczości, ale uczy także historii światowej i historii Polski w różnych jej okresach: sarmackim, przedwojennym, komunistycznym. Celem jest zachęcenie uczniów do zdobywania wiedzy w zakresie wykraczającym poza standardy programu szkolnego.

CZYTAJ I OPOWIEDZ O TYM FILMOWO!

Booktrailer to krótki, około 2-minutowy film, którego celem jest zachęcenie widza do sięgnięcia po prezentowaną książkę. „Booktrailer Film Festival” powstał, aby właśnie w taki sposób promować czytelnictwo. Konkurs narodził się w 2007 roku w liceum włoskim w Brescii.

Właśnie dobiegła końca I edycja międzynarodowa festiwalu, na który uczniowie naszej szkoły także przygotowali „booktrailery”.

 

Możecie je zobaczyć pod linkami:

 

Aleksandra Kachnic, Krzysztof Kleszcz

https://youtu.be/CCB4TmvzXhM

 

13-tego w piątek - pechowy nie dla nas!

Dzisiaj przedstawiciele naszej szkoły: Marta Palcar, Marta Sikora i Damian Strojny zdobyli pierwsze miejsce w rejonowym etapie Konkursu Turbolandeskunde (Deutschland). Wśród 10 zespołów najlepiej odpowiadali na pytania dotyczące polityki, historii, kultury oraz geografii Niemiec. Następny etap - ogólnopolski 27 maja w Instytucie Goethego w Krakowie. Cieszymy się wszyscy z tak udanego początku weekendu (Wochenende  ;)

Krakowskie ekspresje słowne

 

9 kwietnia br. w Staromiejskim Centrum Kultury w Krakowie miał miejsce rejonowy etap Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, do którego zakwalifikowały się, jak wcześniej informowaliśmy, aż trzy nasze uczennice: w kategorii turniej recytatorski – Wioletta  Zembol, w kategorii wywiedzione ze słowa – Karina Syc i w kategorii teatr jednego aktora – Katarzyna Dzidek. Konkurs ten ma już 63-letnią tradycję. Jego celem jest skłonienie uczestników do rozmowy językiem poezji, szukania własnej osobistej interpretacji tekstów prozatorskich a patronat nad  nim objęli Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Edukacji i Nauki. Krakowskie jury postanowiło przyznać wyróżnienie Kasi Dzidek, debiutującej w monodramie: „Cisza, moja przyjaciółka”.  Wszystkim naszym reprezentantkom życzymy dalszych sukcesów!

I. Korzec,  M. Skawińska

 

Sukces naszych uczniów na Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim

W dniu 10 kwietnia 2018r. odbyły się eliminacje rejonowe 63.  Ogólnopolskiego  Konkursu Recytatorskiego w kategorii Turniej  Poezji Śpiewanej. Do wojewódzkiego etapu nominację wyśpiewała Weronika Michaś, uczennica klasy 2a oraz Szkoły Muzycznej I st. w Suchej Beskidzkiej, której na pianinie akompaniował Dawid Pajor, uczeń klasy 2f naszego liceum oraz Szkoły Muzycznej I st. w Suchej Beskidzkiej, a   na wiolonczeli i na pianinie  pani Dagmara Książek- Lisicka, pedagog ze Szkoły Muzycznej I st.

Czytanie na różne sposoby

Za nami powiatowe- dziewiąte już - „Czytanie Poezji na Różne Sposoby”. W tym roku Herbert i Różewicz.

Powiatowy Konkurs Geograficzny

26 marca 2018 r. w murach naszej szkoły gościliśmy uczestników Powiatowego Konkursu Geograficznego. To już po raz dziesiąty uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych i po raz szósty uczniowie ze szkół gimnazjalnych z powiatu suskiego mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę z zakresu geografii.

Święto Patronki Szkoły

 

Marzec jest miesiącem, w którym od kilku lat obchodzimy Święto Patronki Szkoły. Organizatorkami Święta Patronki Szkoły są nauczycielki fizyki i chemii: mgr Monika Szwarc i mgr Katarzyna Gałuszka.

W ramach obchodów Święta Patronki Szkoły odbyły się dwa konkursy: konkurs plastyczny- „Kadry z życia Marii Skłodowskiej-Curie”, oraz test wiedzy o życiu i osiągnięciach Marii Skłodowskiej-Curie.

Wyniki tych konkursów:

plastycznego – I miejsce zajęła Sara Micor z klasy 1a, II miejsce Marta Gołuch z klasy 1a i III miejsce Patrycja Matyja z klasy 1e.

KOCHANI MATURZYŚCI!!!

Biblioteka prosi o zwrot do biblioteki szkolnej książek i matertiałów bibliotecznych do 21 kwietnia 2018 roku.

Z góry dziękuję

Barbara Maciejowska

Strony