Finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Poetyckiego ,,Nienazwane uczucia”

23 stycznia 2020 r.  w  Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie odbył się finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Poetyckiego ,,Nienazwane uczucia”. Organizatorami, cieszącego się popularnością wśród młodych twórców konkursu są: Starostwo Powiatowe oraz Liceum.

Celem konkursu jest promowanie twórczości poetyckiej i popularyzacja kultury słowa.

Laureatom nagrody i wyróżnienia wręczyli:   wicestarosta  Zbigniew Hutniczak, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy – Janusz Kociołek,  dyrektor szkoły – Anna Sala oraz jury konkursu : Izabela Korzec,  Anna Szczerba.

Przyznano także nagrodę specjalną – obraz będący ilustracją zwycięskiego tekstu.  Teksty laureatów można przeczytać na fb stronie konkursu @nienazwaneuczucia oraz na fb stronie szkoły.

Przewodnicząca jury – Izabela Korzec podkreśliła: bogactwo tematyczne nadesłanych tekstów, podziękowała opiekunom merytorycznym młodych poetów za inspirowanie swoich podopiecznych do artystycznej aktywności. Uroczystość, której towarzyszył muzyczny akompaniament,  zakończył odczyt nagrodzonych tekstów.

Gratulujemy nagrodzonym poetyckiej wrażliwości!

 

 

Wyniki XIII edycji Powiatowego Konkursu Poetyckiego ,,Nienazwane uczucia”

organizowanego przez:

Liceum Ogólnokształcące nr I  im. Marii Skłodowskiej – Curie

oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

 

W kategorii: szkoły podstawowe:

 

I miejsce – Wiktoria Bisaga – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej

II miejsce – Julia Lazar  – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej

III miejsce – Barbara Sowa – – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej

 

Wyróżnienie – Dominika Mentel – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej

Wyróżnienie  – Adam Spyrka – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Zawoi

Wyróżnienie  – Klaudia Wdowiak – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lachowicach

 

W kategorii: szkoły ,,średnie”

 

I miejsce – Julia Szczepaniec – Zespół Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie

II miejsce – Mateusz Szklarczyk  – Liceum Ogólnokształcące nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej

III miejsce –   Joanna Krowicka –  Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej

 

Wyróżnienie – Rafał Ziółkowski – Zespół Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie

Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej

W kategorii: dorośli:

 

Jury nie przyznało nagród