Maraton Matematyczny

W minioną sobotę 25 listopada 2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr I

im Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej już po raz dziesiąty odbył się Maraton Matematyczny.

Na tę imprezę zaproszone zostały delegacje ze szkół ponadgimnazjalnych oraz klasy trzecie gimnazjów szkól podstawowych powiatu suskiego. Była to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności dla tych wszystkich, dla których matematyka jest pasją, a nie tylko obowiązkowym przedmiotem szkolnym!

W kilkugodzinnych zmaganiach z zadaniami matematycznymi najlepszą drużyną w kategorii klas gimnazjalnych została drużyna z Lachowic, natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zarówno na poziomie podstawowym jak i  rozszerzonym zostały drużyny z Naszego Liceum.

A oto zwycięzcy:

W kategorii klasy gimnazjalne:

I miejsce         drużyna z Gimnazjum z Lachowic

w składzie: Piotr Matyja, Natalia Górny, Jakub Kot, Natalia Maciaszek

II miejsce        drużyna z Gimnazjum z Zawoi Centrum

w składzie: Kacper Smyrak, Norbert Groń, Alicja Pająk, Maja Sobczak-Rzewnicka

III miejsce       drużyna z Gimnazjum w Juszczynie

w składzie: Natalia Kłoda, Wiktor Miśkowiec, Małgorzata Kaczmarczyk, Karol Zajda

 

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne (poziom podstawowy)

I miejsce         drużyna z Liceum Ogólnokształcącego nr I. im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej

w składzie: Agnieszka Mikołajczyk, Magdalena Bąk, Magdalena Brześkiewicz,  Aleksandra Ślusarz

II miejsce        drużyna z Zespołu Szkół im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie

w składzie: Beata Gracz, Marzena Matulak, Donata Grzyb, Anna Pluta

 

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne (poziom rozszerzony)

I miejsce         drużyna z Liceum Ogólnokształcącego nr I. im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej

w składzie: Daniel Siwiec, Lidia Chowaniak, Łukasz Galias, Natalia Kachnic

II miejsce        drużyna z Zespołu Szkół Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej

w składzie: Patryk Wicherek, Tomasz Sergiel, Hubert Hanusiak, Zbigniew Sroczyński

III miejsce       drużyna z Zespołu Szkół im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie

w składzie: Dawid Ograbek, Łukasz Załęski, Arkadiusz Blaszyński, Grzegorz Pasternak

Nagrody dla zwyciężców i drobne upominki dla wszystkichj uczestników ufundowane zostały przez Starostę Suskiego, natomiast przekąski w postaci drożdżówek zasponsorował pan Hendyk Bania z Piekarni Mijax.

Dziękujemy i już zapraszamy za rok.